مقالات فاکتور

همایش چیست ؟

همایش چیست
همایش چیست

همایش چیست ؟

در مفهوم همایش باید گفت به معنای نشست هایی است که که افراد شرکت کننده در آن نماینده ها , دولت ها و یا متخصصان امور فرهنگی , ادبی اجتماعی و سیاسی است این گروه به منظور تبادل نظر و تصمیم گیری در مورد موضوعی خاص دور هم گرد می آیند نشست های اینچنینی در سطح ملی یا بین المللی به شکل دائم و موقت برگزار می شوند همایش ها در مقایسه با کنگره و کنفرانس از مقیاس کوچکتری برخوردار هستند اما از طرفی نیز ویژگی بالاتری دارند و می توان گفت که تبادل اطلاعات نیز در آن آسان تر می باشد .همایش ها چند نوع هستند ؟ هدف از برگزاری آنها چیست ؟ سمینار , سپوزیم و جشنواره چیست ؟ اگر این سوال ها در ذهن شما نیز پرسیده می شود با ما همراه باشید . همراه ما باشید با :

  • چند نوع همایش داریم ؟
  • هدف از برگزاری همایش چیست ؟
  • تعداد شرکت کنندگان و مدت زمان همایش ها

صدور فاکتور رسمی مورد تایید دارایی

چند نوع همایش داریم ؟

همایش ها انواع مختلفی دارند که ما به 5 مورد همایش های حرفه ای اشاره می کنیم .

میتینگ (همایش)

در این نوع 2 یا چند نفر برای تبادل اطلاعات که با هدف های تجاری , اجتماعی , مذهبی یا علمی است دور هم گرد می آیند میتینگ های کوچک بین 2 یا 15 و تعداد میتینگ های بزرگ بیش از این اعداد است .

کنفرانس

کنفرانس جلسه ای است که افراد در مورد موضوع و مسئله ای برای تبادل نظر و رایزنی جمع می شوند کنفرانس ها حیطه گرایشی مختلف اعم از آموزشی , تجاری و غیره دارند در این رویداد  کسی مطالب علمی را برای دیگران بیان می کند کنفرانس کوچکتر از کنگره است که با اجتماع جمعی از سیاستمداران , روسای دولت ها , وزیران به منظور حل مسائل سیاسی , داخلی و بینالمللی انجام میگیرد .

سمینار

نوعی کنفرانس که برای تبادل نظر گروهی کوچک ایجاد می شود در سمینار یک یا چند نفر سخنران و مابقی شنونده هستند .در این رویداد دانشجویان تحت نظر یک استاد در رشته ای خاص به تحقیق می پردازند و سخنرانی هایی مرتبط با آن رشته ترتیب دهند .

سمپوزیم

نوعی کنفرانس بوده که توسط افراد متخصص در زمینه ای خاص گرد هم می آیند و در باره موضوعی به بحث می پردازند و در آن پیشنهاد های ویژه ارائه می شود سمپوزیم شبیه سمینار است تنها تفاوت آن این است که شنوندگان سخنران هم می توانند باشند .

جشنواره

جشنواره نیز نوعی همایش است که در آن برنامه های شادمانی در مناسبت های مذهبی , فرهنگی و یا برنامه های غیر دینی انجام می شود در این جشن معمولا با نمایش ها و مسابقاتی برگزار می شود .

هدف از برگزاری همایش چیست ؟

چرا همایش برگزار می شود و هدف از برگزاری آن چیست ؟ در ادامه به مهمترین اهداف همایش ها می پردازیم .

  • آشناشدن با به روز ترین و جدیدترین دستاوردهای علمی
  • تبادل نظر و انتقال دانش و تجربیات کشورها
  • دستیابی به بهترین راهکارها برای توسعه یافتن علوم و فنون در جامعه
  • طرح مشکلات ملی در زمینه های علمی , آموزشی , پژوهشی و صنعتی و ارائه راه حل هایی برای رفع آنها
  • ارائه قابلیت های علمی و عملی محققان در مجمع های داخلی و بین المللی

تعداد شرکت کنندگان و مدت زمان همایش ها

تعداد شرکت کنندگان در در همایش از نظر اکثر افراد هر چقدر می تواند باد اما برخی نیز بر این باورند که زیر 100 نفر باشد 40 درصد مردم نیز این عقیده را دارند که بین 100 تا 300 نفر باشد برخی نیز بیش از 300 نفر را مناسب می دانند مدت زمان همایش ها نیز محدودیت ندارند برخی افراد مدت زمان برگزاری همایش ها را چند ساعت و برخی نیز یک روز کامل می دانند .برگزار کننده نیز می تواند اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *