مقالات فاکتور

روش استعلام کد اقتصادی

روش استعلام کد اقتصادی
روش استعلام کد اقتصادی

کد اقتصادی یعنی چه؟

کد اقتصادی که به شماره اقتصادی هم معروف است، شامل 12 رقم شماره می‌باشد که مختص به افراد حقوقی و حقیقی که مشاغل اقتصادی در حوزه ساخت محصول و یا عرضه خدمات دارند می‌باشد. این کد برای تشخیص موسسه‌ها، کمپانی‌ها و افراد در بخش مالیاتی به کار برده می‌شود و شرکت‌هایی که ثبت شده اند همگی نیاز است بعد از اینکه آگهی راه اندازی خود را در روزنامه‌های رسمی منتشر کردند و نهایتا بعد از گذشته 60 روز، به یک سازمان مالیاتی که در محدوده محل کارشان است رفته و پس از تشکیل پرونده مورد نیاز سرانجام کد اقتصادی را درخواست کنند. پیش از انجام هر نوع قراردادی با افراد حقوقی، درست بودن کد اقتصادی کمپانی آن‌ها بایستی چک شود و مورد استعلام قرار بگیرد. جهت مشاوره خرید فاکتور رسمی با بازرگانی مهران در تماس باشید . همراه ما باشید

فروش فاکتور رسمی با بهترین قیمت

صدور کد اقتصادی شرکت ها

اداره امور مالیاتی منبعی است که به صدور کد اقتصادی می‌پردازد و سازمان ثبت شرکت‌ها نیز منبعی است که به صئور شناسه ملی می‌پردازد. قوه مجریه کد اقتصادی صادر می‌کند و قوه قضاییه شناسه ملی را. کد اقتصادی جدید با نوع قدیمی آن تفاوت زیادی ندارد. سازمان دارایی آن‌ها را صادر می‌کند و این دو از 12 رقم تشکیل می‌شوند. در صورت پرونده سازی در حوزه مالیاتی وجود آن‌ها ضروری است. اگر بخواهید کارت بازرگانی بگیرید و یا برای عرضه اظهارنامه مالیاتی حتما باید کد اقتصادی داشته باشید.

اگر بخواهید با شرکتی تجاری آغاز به همکاری کنید لازم است از سامانه مرتبط با شرکت استعلام بگیرید، چون در زمان‌های گوناگونی  استعلام گیری از درست بودن کد اقتصادی سودمند است.

شما می‌توانید برای آگاهی از درستی کد اقتصادی کمپانی‌ها به وب‌سایت مرتبط با اداره ثبت سندها و املاک کشور بروید و ببینید آیا کد اقتصادی مد نظرتان درست است یا خیر.

همچنین توجه کنید که اشخاصی که قصد دریافت کد اقتصادی دارند یا می‌خواهند از اعتبار گواهی‌نامه ارزش افزوده استعلام بگیرند هم با ورود به وب‌سایت مرتبط با اداره امور مالیاتی کشور قادر به آگاهی از این اطلاعات هستند.

چطور از شناسه ملی یا کد اقتصادی افراد حقوقی استعلام بگیریم؟

در ادامه مقاله روش استعلام کد اقتصادی به نحوه استعلام شناسه ملی یا کد اقتصادی افراد حقوقی می‌پردازیم.

با داشتن شماره ثبت شرکت مد نظرتان، به سایت شناسه ملی اداره ثبت سندها و املاک کشور مراجعه کنید. شما باید موارد یک فرم که به شما نمایش داده می‌شود را پر کرده و شماره ثبت را هم درج کنید. پس از تعیین نوع شخصیت حقیقی، بر اساس نکاتی که در سایت روزنامه رسمی (برای اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید) فهمیدید، اسم شرکت را هم دقیق و درست وارد کنید.

شما لازم است مواردی از قبیل اسم و نوع شخصیت، شماره ثبت، اداره ثبت کننده (برای اداره ثبت اسناد و املاک کشور و کمپانی‌ها درج شود) را جهت استعلام شناسه ملی یا کد اقتصادی فرد حقوقی برگزینید و بعد بر روی گزینه جستجو ضربه بزنید.

چطور از پیگیری نام نویسی مالیاتی کمپانی‌ها استعلام بگیریم؟

تایید نام نویسی مشمولان مالیاتی کشور (مانند شرکت‌ها) زیر نظر سازمان‌های کل انجام می‌پذیرد و شما برای بررسی اعتبار آن‌ها بایستی به سایت سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده بروید.

موارد مهم

  • شما با استفاده از اینترنت هم می‌توانید کد اقتصادی بگیرید.
  • برای گرفتن کد اقتصادی افراد حقوقی لازم است به سامانه دریافت کد اقتصادی، مراجعه کنند.

قیمت صدور فاکتور رسمی مورد تایید  دارایی چنده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *