اخبار کالا

2 میلیون کالای اساسی در بنادر دپو شده است

2 میلیون کالای اساسی در بنادر دپو شده است
2 میلیون کالای اساسی در بنادر دپو شده است

2 میلیون کالای اساسی در بنادر دپو شده است

رئیس سازمان راهداری با اشاره به اینکه کالاهای اساسی دپو شده در بندر ها نزدیک به 2 میلیون تن می باشد افزود : این میزان کالا تا 45 روز آینده به مقاصد داخلی حمل می گردد .

به نقل از تجارت نیوز رئیس سازمان راهداری « داریوش امانی » با اشاره به اینکه حدود 11 میلیون و 994 هزار تن کالاهای اساسی از بنادر کشور حمل شده است گفت : حمل کالا از بندر امام خمینی در اولویت کالا قرار دارد که بعد از مصوبه شورای عالی ترابری که براین شد روزانه 2500 ناوگان سازمان راهداری به بندر امام خمینی ( ره ) نفرستد حال تعداد 2700 دستگاه کامیون به این بندر در حال رفت و آمد است .

داریوش امانی با ابراز اینکه روزانه 4 هزار دستگاه از تمامی بندرهای کشور  تردد می کند افزود : در بندر چابهار به دلیل ظرفیت کم  انبار کالاهای اساسی در محوطه برخی از کالا ها دپو شده است قرار بر این شد که در هفته آینده با 6 استانی که از این بندر کالاهای اساسی آنها حمل می گردد نشستی داشته باشیم و همچنین اقدامات مناسبی را نسبت به اعزام ناوگان جاده ای کمکی به این بندر را انجام دهیم تا در اسرع وقت از بندر شهید بهشتی چابهار 109 هزار تن کالای دپو شده تخلیه گردد .

این مقام مسئول با بیان اینکه روند خروجی در مقایسه با ورودی با افزایش قابل توجهی همراه بوده گفت : از ابتدای سال کنونی بندر شهید بهشتی چابهار حدود 2 میلیون تن جابه جایی کالا داشته , که از این میزان 703 هزار تن کالاهای اساسی گندم و سایر کالاها نیز متفرقه بوده است . امیدواریم که با کارهایی که در حال انجام می باشد و مشوق هایی که برای رانندگان در موضوعات لاستیک و روغن مد نظر قرار داده ایم این روند افزایشی روز افزون داشته باشد .

معاون وزیر راه و شهرسازی با توجه به کاهش چشمگیر معطلی رانندگان گفت : انبارش در بنادر شهید رجایی و امام خمینی ( ره ) وضعیت خوب است اما در بندر چابهار به دلیل اینکه این بندر تازه تأسیس شده می باشد اقدامات خوبی صورت گرفته است موضوع سیلوی 100 هزار تنی , انبار هایی که از طریق بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود این اقدامات موجب می شود تا در سال های آینده در رابطه با جابه جایی کا در از بندر چابهار مشکلی نداشته باشیم .

داریوش امانی در خصوص اینکه کالاهای اساسی دپو شده در بنادر نزدیک به 2 میلیون تن است افزود : از این میزان در بندر امام خمینی ( ره ) حدود 4/1 میلیون تن و مابقی کالا ها نیز در دیگر بنادر می باشد ساز مان راهداری تعهد نموده که این 2 میلیون تن کالا تا ظرف 1 ماه و نیم آینده حمل شود .

امانی تصریح کرد : کالاهای حمل شده در روز نزدیک به 92 هزار تن می باشد که مقرر شده این رقم در روز به 100 هزار تن نیز برسد هم اکنون کالاهای حمل شده در بنادر چابهار , امیر آباد , نوشهر , فریدون کنار , بندر انزلی و بندر امام ( ره ) روزانه حدود 4 هزار کامیون می باشد . سعی ما بر این است که ناوگان جاده ای را برای حمل کالای اساسی روزانه از 4 هزار کامیون به 5 هزار کامیون برسانیم .

وی خاطر نشان کرد : با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی در خصوص تعامل با کشور ها و تأکید ریاست جمهوری در رابطه با جهش صادرات کالای غیر نفتی یکی از مباحثی که سازمان راهداری دنبال می کند ساماندهی پایانه های مرزی می باشد در این راستا 95% رشد داشته ایم که نوید دهنده اقدامات خوبی بوده که در پایانه ها انجام گردیده است .

صدور و فروش قانونی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *