اخبار کالا

خرید خارجی 10 میلیون تن کالای اساسی از آغاز تا کنون

خرید خارجی 10 میلیون تن کالای اساسی از آغاز تا کنون
خرید خارجی 10 میلیون تن کالای اساسی از آغاز تا کنون

خرید خارجی 10 میلیون تن کالای اساسی از آغاز تا کنون

به گفته معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان خرید و نیز تأمین کالاهای اساسی کشور در طی 8 ماه اخیر رقمی بالغ بر 10 میلیون و سیصد هزار تن بوده است .

به نقل از ایلنا امیر طالبی در اشاره و مقایسه تأمین کالاهای اساسی کشور در 8 ماه اخیر نسبت به سال پیش اظهار نمود : با توجه به شرایط کنونی و وجود تحریم ها و نیز مشکلات پیش رو توانستیم با تلاش و فعالیت ها گسترده توانستیم انواع کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور را که نزدیک به 10 میلیون و 300 هزار تن بوده است را تأمین نماییم .

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به قابل تقدیر بودن حجم فعالیت استان های بندری در سال تجاری ادامه داد : تأمین و عرضه کالاهای اساسی در 6 ماه نخست سال در شرایط سخت و حساس کشور به نحو احسن صورت گرفت و ادامه یافته است .

وی با توجه به این نکته که طی این مدت 6 میلیون تن تخلیه کالاهای اساسی بوده است تصریح کرد : از طریق 281 کشتی این میزان کالای اساسی وارد بنادر شده که مقدار تخلیه کالا حجم گسترده فعالیت همکاران ما را در بنادر نشان می دهد .

امیر طالبی در رابطه با تأمین ارز مورد نیاز برای خرید این کالاها , این میزان را 2میلیارد و 279 میلیون یورو براورد کرد و گفت : ما برای تأمین ارز با مشکلات زیادی رو به رو هستیم اما خوشبختانه ارز مورد نیاز به موقع تأمین گردید .

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به 5 محور اصلی فعالیت بازرگانی خارجی افزود : ترخیص کالاهای اساسی در بنادر نظارت کامل و دقیق بر واردات کالا و نیز تقویت نمودن ارتباط سیستمی میان ستاد و بنادر به علاوه ارتباط مستمر با دستگاه های متوالی به خصوص دستگاه های نظارتی و همچنین به موقع تسویه نمودن تعهدات ارزی در تامین و عرضه به موقع کالاهای اساسی تأثیر گذار بوده و نیز آموزش نیروهای انسانی شاغل در بندر ها از اصلی ترین فعالیت های بازرگانی خارجی می باشد .

امیر طالبی با اظهار امیدواری در رابطه با تقویت سامانه های ارتباطی میان ستاد و بندرها نیز گفت : با تقویت سامانه ها فرآیند نظارت بر واردات افزایش می یابد .

خرید قانونی فاکتور رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *